Ailenizle izleyebileceğiniz animeler

Selamlar, biliyorsunuz ki her türden anime var. Çoğunda ecchi sahneler oluyor ve bu yüzden birilerinin yanında izlemekten çekiniyoruz. Bugün sizlere ailenizle/topluluk içinde rahatlıkla izleyebileceğiniz animeleri listeleyeceğim. Çok uzatmadan animelere geçelim:

 

1-Shigatsu wa kimi no uso – 22 Bölüm

Kousei Arima annesinin verdiği eğitimlerle bir sürü piyano yarışmasını kazanmıştır. Annesinin ölümünden sonra Kousei piyanodaki başarısını yitirir. Çocukluk arkadaşı Tsubaki Sawabe sayesinde Kaori Miyazono ile tanışır. Kaori keman çalmaktadır ve kendine özgü bir çalış stili vardır. Kousei, Kaori sayesinde tekrar piyano çalmaya çalışır. Ayrıca Kaori’nin herkesten sakladığı bir sırrı vardır.

 

2-Gakuen Babysitters – 12 Bölüm

Anne ve babası bir uçak kazasında ölen Ryuuichi Kashima ve küçük erkek kardeşi Kotarou aynı kazada oğlu ve gelinin kaybeden zengin ve birçok şirket sahibi olmasının yanında özel bir okulun müdürü olan Yuoko Morinomiya’nın evinde yaşamaya başlarlar. Ancak kadının bir şartı vardır, doğduğu günden beri küçük kardeşiyle ilgilendiği için bebek bakmaktan anlayan Ryuuichi kadının okulunda bir yandan okurken diğer yandan da okulun öğretmenlerinin çocukları için açılmış kreşte çalışacaktır.

 

3-Haikyuu – 80+ Bölüm (devam ediyor)

Televizyonda gördüğü “küçük dev” lakaplı voleybol oyuncusuna hayran olan Hinata bir bir voleybol takımına katılmak ister ancak okulunda erkekler için bir takım yoktur. Hinata arkadaşlarından yardım isteyerek bir takım kurar. Sonunda Ortaokul Ligi’ne çıkmayı başarırlar fakat “Kral” lakaplı Kageyama tarafından büyük bir yenilgiye uğrarlar. Lise’ye geçtiğinde hayran olduğu “küçük dev”in okuduğu Karasuno Lisesi’ne gider. Ancak yenmeyi kafasına koyduğu “kral” da o okulu kazanmıştır.

 

4-Violet Evergarden – 13 Bölüm

Çocukluğundan beri bir asker olarak yetiştirilmiş olan Violet, son savaşın çatışmasında ağır bir şekilde yaralanmış ve hastaneye kaldırılmıştır. Sevdiği kişi Binbaşı Gilbert’ın son sözleri aklında kalmıştır. Ancak Violet bu sözlerin ne anlama geldiğini bilmemektedir. Albay Hodgins, Violet’i yaraları iyileştikten sonra hastaneden alır ve Violet’in koruyucu ailesi Evergarden’lara götürür. Ancak Violet yeni bir hayata başlamak için Hodgins’in şirketinde “Otomatik Anı Kuklası” olarak çalışmaya başlar. Otomatik Anı Kuklaları, insanların düşüncelerini ve duygularını kağıda aktarmaktadır.

5Nichijou – 26 Bölüm

Yukko, Miho ve Mari isimli üç liseli kız ve Nano isimli bir android robot’un etrafında yaşanan komik olayları anlatan eğlenceli, günlük bir anime. Ülkemizde fazla bilinmiyor maalesef ama izlediğim en eğlenceli animelerden biri, kesinlikle öneriyorum.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post

How a Realistic Hero Rebuilt the Kingdom’ın anime uyarlaması geliyor!

Next Post

Platinum End mangası anime oluyor

Related Posts