Code Geass yeni projesini açıkladı

code geass

Geçtiğimiz günlerde, Code Geass serisinin resmi Twitter hesabından yeni bir Code Geass projesinin geleceğini duyurulmuştu. Herkesi meraklandıran projenin detayları dün açıklandı.

 

2019 yılında yapılan Sakura-Can etkinliğinde serinin yapımcısı Kojiro Taniguchi, son çıkan Lelouch of the Re;surrection filminin 10 yıllık planın sadece ilk aşaması olduğunu söylemişti. Dün söylenen haberlere göre projelerinden biri Code Geass: Z of the Recapture isimli yeni bir anime dizisi, diğeri ise Code Geass Genesic Re;CODE isimli bir mobil oyun. 2021’in ilkbahar aylarında gelmesi planlanan oyun için ön kayıtlar ise 15 Ocak 2021’de başlayacak.

Code Geass: Z of the Recapture anime dizisinin yönetmen koltuğunda Yoshimitsu Ohashi otururken çıkış tarihi ile ilgili bir bilgi verilmedi. Yeni dizinin senaryosunu Noboru Kimura yazacak, Takahiro Kimura ise karakter tasarımlarını yapacak. Serinin arkasındaki orijinal yaratıcılar Ichiro Okouchi ve Goro Taniguchi.

 

Code Geass: Z of the Recapture

Code Geass Konusu

Lelouch, liseye giden zeki bir gençtir. Bir gün, askeri sır barındıran bir kamyonu çalan teröristlerle karşılaşır. Ve bu karşılaşma Lelouch’un başını belaya sokar. Britanya’nın özel kuvvetleri, kamyonun peşindedir ve Lelouch kamyonun içerisinde çocukluk arkadaşı Suzaku tarafından yakalanır. Bu sırada kamyonda bir bölme açılır, içerisinden esrarengiz bir kız çıkar. Olay yerine Britanya askerleri gelir. Leouch’un vurulmasına engel olmak isteyen Suzaku, Britanya askerleri tarafından vurulur. Gizemli kız Lelouch’a özel bir güç olan “Geass”ı verir. Lelouch, kendisine verilen bu gücü Britanya İmparatorluğunu yok etmek için kullanmaya karar verir.

Dün duyurulan oyunun tanıtımına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post

Nanatsu no Taizai 4. sezon ne zaman?

Next Post

The Promised Neverland 2. sezon ne zaman?

Related Posts