Evangelion 3.0+1.0 final filmi ne zaman?

Evangelion

İlk izleyişte herkesin “Ne?” dediği anime olan Evangelion, 1995 yılında Gainax stüdyosu tarafından yapıldı ve Japon animeleri arasında önemli bir yer aldı. Gainax, aynı zamanda filmin yönetmeni Hideaki Anno’nun da içinde bulunduğu bir grup üniversite öğrencisi tarafından 1980 yılında kuruldu ve zamanla Japonya’nın en önemli stüdyolarından biri haline geldi.

Evangelion
Evangelion, mecha tarzı bir anime. Öncelikle Mecha türünün ne olduğundan bahsedelim. Mecha, büyük makineleri, robotları ve onları kullanan insanları anlatan bir anime türüdür.

Evangelion: 3.0+1.0 ne zaman çıkacak?

2007 yılında Rebuild of Evangelion olarak anime film serisine başlandı ve 4. filmi olacak olan Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time ile 23 Ocak 2021’de ekranlara veda edecek. Önceki filmleri ise; Evangelion 1.0 You Are (Not) Alone, Evangelion 2.0 You Can (Not) Advance ve Evangelion 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion konusu

2000 yılında Antartika kıtası yok olur ve Dünya’yı “Angel” isimli varlıklar korumaya başlar. Ancak bir grup, bu koruyucuları öldürerek Dünya’ya sızar. NERV isimli bir organizasyon ise Evangelion isimli robotları kullanarak Dünya’yı korumaya çalışır.

Filmin fragmanına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

https://youtu.be/vJxInyr5qDk

Leave your vote

-1 points
Upvote Downvote

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.