Hellsing Ultimate İncelemesi

Merhabalar, bugün sizelerle inceleyeceğimiz anime Hellsing Ultimate. Kısa bir bilgi vereceğim: Bu anime Hellsing ve Hellsing Ultimate olarak ikiye ayrılıyor. Biz, dediğim gibi Hellsing Ultimate’ten bahsediyoruz. Bu animeyi bir arkadaş tavsiyesi üzerine izlemiştim. İyi ki de izlemişim. Sizin de izlemenizi aşırı derecede tavsiye ediyorum. Özellikle çerez animelerden biri olması büyük bir nimet diyebiliriz.

Baş karakterimiz olan Alucard 541 yıl önce yaşamış her bir düşmanına korku salan bir generaldir. En son Osmanlı ile girdiği savaşta yenilen Kont yani namıdiğer Alucard, bir askerin kanını içerek vampir olur. Alucard Hellsing Ultimate’de yaklaşık 100 yıl önce Londra’yı fethetmiştir. Kendi kalesinde yaşarken bir gün Hellsing Hanedanı Alucard’a savaş açmış ve bu savaştan galip çıkmıştır. Hellsing Hanedanlığı vampir avcılığı ile uğraşan bir ailedir. O zamandan sonra Hellsing Hanedanı’na esir düşen Alucard’ın üzerinde sayısız deney ve uygulama yapılmış en sonunda ise Hellsing Hanedanı’nın bir numaralı hizmetkarı olmuştur. Alucard’ı diğer vampirlerden ayıran en önemli özelliği ölümsüzlüğünün bir sınırının olmaması. Bunun sebebi içtiği her insanın ruhuyla beslenip kendine yeni bir hayat oluşturması. Yani 3 canı varsa +1 ekleniyor gibi düşünebiliriz. Bu nedenle kendi krallığına sahip olduğu zamanlarda Alucard “Hayatsız Kral” olarak anılmıştır. Asla ölmemiş, öldürülememiştir. Alucard kendisinin sadece bir insan tarafından öldürülebileceğini düşünüyordur. İnsanları öldürürken silah kullanmaktan zevk alan bir karakterdir kendisi…

Sadece bakir ve bakirelerin ölümsüz vampir olabildiği bu dünyada Alucard, bir görevinde tanıştığı polis memuru olan Seras Victoria’yı vampire dönüştürerek kendisine bir çırak yapmıştır. Animede Seras’ın 2 kişiliği olduğunu söyleyebiliriz. Başlarda Seras’ın korkak ve acemi olduğunu net bir şekilde görürken ilerleyen zamanlarda Alucard’ın izinden gittiği için gayet başarılı ve güçlü bir vampir olmuştur. İşte bahsettiğimiz Hellsing Hanedanlığı, Seras ve Alucard’ın dünyayı kurtarmak için gösterdikleri çaba ve mücadeleyi konu alan bir anime. Bunun dışında çizimleri ve konusu ile herkesi kendine beğendiren, korkuyu ve aksiyonu dibine kadar yaşatan sayılı animelerden bir tanesi.

Bu yazımız da bu kadardı. Bir sonraki yazılarda görüşmek üzere!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post

Platinum End mangası anime oluyor

Next Post

Naomi Osaka bir manga karakterine ilham oluyor

Related Posts