Kakegurui Live-Action devam filmi 2021’de geliyor

Homura Kawamoto’nun kurgusunu ve Tooru Naomura’nın çizimini içeren kumar temalı “Kakegurui” nın ilk live-action uyarlanma filmi Kakegurui – Compulsive Gmabler Mart 2019’da yayımlanmıştı. Birçok hayranın ilgisini çeken bu filmin devam filmi geçici adı ile Kakegurui: The Movie Part 2 2021 yılında çıkacağını 29 Ağustos 2020’de live-action projesinin resmi hesabında duyuruldu.

İlk filmin yönetmenliğini yapan Tsutomu Hanabusa tarafından yönetilecek olan bu film, ilk fimin ana kadrosunun aynı roller ile geri döneceği duyuruldu. Ana kahraman Yumeko Jabami’yi oynayan 19 yaşındaki Minami Hamabe ” İster inanın ister inanmayın, Kakegurui’nin bir filmi daha gelecek! Ve neyse ki, sevgili ana kadromuz geri dönecek! Kakegurui’nin çekimi sırasında kumar savaşlarının eğlencesine ve boğucu gerilimine yeterince doyamadım. Bu alana tekrar dönebilmemiz bizi destekleyen sizlerin sayesinde oldu, hepinize çok teşekkürler. Size şimdi ye kadar ki en iyi Kakegurui’yi getirmek için çekim yapacağız !” diye film hakkında konuştu.

 

Live -action projesi Ocak 2018’de yayımlanmaya başlayan 10 bölümlük Tv dizisi ile başladı. Ve Nisan ayında yayımlanan 5 bölümlük ikinci sezon seriyi takip etti. Şu an iki sezonda Netflix’de mevcuttur. İkinci sezonun yayımlanmasından hemen sonra live-action’nın ilk filmi Mayıs 2019’da yayımlandı. 119 dakika olan bu film yerel gösteriminden 360 milyon yen kazandı.

Filmin Konusu:

Hyakkaou Özel Akademisi.  Ayrıcalıklar için çok özel müfredata sahip bir kurumdur. Gördüğünüz gibi, en zenginlerin oğulları ve kızları olduğunuzda sizi öne çıkaracka şey atletik hüner ya da kitap zekası değildir. Rakibinizi okumak ve uzlaşma sanatıdır. Bu becerileri geliştirmek için sıkı bir kumar müfredatından daha iyi bir yolu var mı? Hyakkaou Özel Akedemisi’nde kazananlar krallar gibi yaşarken kaybedenler kötü muameleye çarpıtırılır. Ama Yumeko Jabami kaybettiğinde, onlara gerçek bir kumarbazın gerçekte neye benzediğini gösterecektir!

İkinci film hala çekilmekte olduğundan dolayı fragmanı şu anlık mevcut değildir. Aşağıda ki birinci filmin ana fragmanıdır.

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Evangelion

Evangelion 3.0+1.0 final filmi ne zaman?

Next Post

Animeler ve Mangaların Farkı

Related Posts