Naomi Osaka bir manga karakterine ilham oluyor

Spor mangası severlerin bayılacağı yeni manga geliyor!

Selamlar! Gününüz güzel geçiyorsa daha da güzelleştirecek yeni bir haberle buradayım! Özellikle Naomi Osaka hayranı iseniz!

Naomi Osaka, 23 yaşında olan, profesyonel bir tenis oyuncusudur. (İsme tıklayıp onunla ilgili daha detaylı, güzel bilgiler bulabilirsiniz.) Japonya’nın üç kez Grand Slam (4 büyük tenis turnuvasından biri) kazananı Naomi Osaka, önümüzdeki ay Nakayoshi dergisinin bir sayısında yer alacak.

Naomi, bir anime hayranı ve karakterini karşılamak için sosyal medyada paylaşımlar yapıyor. Kız kardeşi Mari Osaka, karakterin yaratılmasına yardımcı oluyor. Benim görüşüm bu kadar başarılı biri için harika bir şey! Sonuna kadar hak ediyor!

Peki ya manga?

Çok detaylı bir bilgi olmasa da Nakayoshi tweet’inde “Unrival NAOMI Tenkaichiyani Rahipsiz NAOMI Tenkaichi” başlıklı yeni mangaya 28 Aralık’ta yayımlanacak dergisinde yer vereceğini söyledi. Naomi tweetinde genel olarak küçükken manga/anime ile büyüdüklerini ve kardeşiyle çok heyecanlı olduklarından bahsediyor.

Başta karakter böyle resmedilmedi. Kendisi Japon bir annesi ve Haitili bir babası olduğundan ve görüşü itibari ile resmedilmesindeki ırksal sebepler halkta ses uyandırdı. Japonya, geleneksel olarak kendisini homojen ırklı bir ülke olarak görmüştür. Yapılan bu reklam her yerden kaldırıldı ve Naomi’den özür dilendi. Şu anki hâli olan karakter ortaya çıktı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post

Hellsing Ultimate İncelemesi

Next Post

Webtoon Sweet Home Netflix dizisi oldu

Related Posts