Netflix Türkiye’deki popüler animeler | part 2

İlk kısımda Netflix Türkiye’de popüler olan 15 tane animeden bahsetmiştik. Serinin devamı olarak popüler animeleri sıralamaya devam ediyoruz!

Code Geass (2 Sezon, 50 Bölüm)

İlk olarak 2006’da çıkan bu anime, robotların da işin içine karıştığı iki büyük devletin savaşını konu alıyor. Hatta savaşı da değil, savaştan birkaç yıl sonra Japonya’da intikam ile yanıp tutuşan bir gencin maceralarını önümüze seriyor.

Anohana (1 Sezon, 11 Bölüm)

Arkadaşlarının ölümü üzerine tramva yaşayan bir grup genç, büyüdükçe birbirlerinden kopsalar da ölen arkadaşlarını hâlâ hatırlamaktadırlar. Ve bir gün içlerinden biri ölen arkadaşını gördüğünü söyleyerek grubu tekrar toplar.

Sword Art Online (2 Sezon, 49 Bölüm)

Sanal gerçeklik sadece sanalda kalmayıp oynadığınız oyun sizin hayatınızı etkilese nasıl olurdu? Burada ölümler gerçek ve geçilmesi gereken bölümler, kazanılması gereken bir oyun var!

Great Pretender (1 Sezon, 14 Bölüm)

Bir dolandırıcılık hikayesinin böylesine güzel işlenmesi gerçekten saygıyı hak eder, dedirtecek derece iyi temeli ile anlatılan bir dolandırıcılık serüveni.

Beastars (1 Sezon, 12 Bölüm)

İnsanlar yerine tamamen hayvanların başrolde olduğu bir anime. Hayvanların insanî duygular barındıram geçmişleri ve hikayeleri teker teker işleniyor.

Forest of Piano (2 Sezon, 24 Bölüm)

Küçük bir çocuğun giderek ünlü piyaniste dönüşümünü anlatmaktadır. Kesinlikle etkileyici bir hikaye!

Is It Wrong to Try to Pick Girls in a Dungeon?  (1 Sezon, 13 Bölüm)

Labirentlerle dolu bir şehirde Zindan isimli labirenti geçmeye çalışan bir grup arkadaşın hikayesi anlatılmaktadır. Elbette tek sorun labirent oluşu değildir, üstünden gelinmesi gereken birçok zorluk vardır.

Little Witch Academia (2 Sezon, 25 Bölüm)

Cadı olmaya “karar veren” Akko adında bir kızı anlatan bu animemizde, cadı okuluna yazılan kahramanımızın yaşadıklarını görüyoruz.

Magi: Adventure of Sinbad (1 Sezon, 13 Bölüm)

Yedi denizin hakimi Sinbad’ın maceralarını anlatan bu seride karakterimiz dünyayı daha iyi bir yer haline getirmekle uğraşıyor. Tabii ki bu hiç kolay olmuyor.

Guilty Crown (1 Sezon, 22 Bölüm)

Apocalypse adlı virüsün meydana çıktığı dönemde Japonya’da iki farklı örgüt oluşur. Bir lise öğrencisi olan karakterimiz, ona gelen ani güç ile bu karşıt örgütlerden birine katılmak zorunda kalır.

Neon Genesis Evangelion (1 Sezon, 26 Bölüm)

2000 yılında Antarktika Kıtası yok olur ve Dünya’yı Angel isimli varlıklar korumaya başlar. Fakat bir grup, bu koruyucuları öldürerek Dünya’ya sızar ve işte, hikaye başlar.

Angel Beats (1 Sezon, 14 Bölüm)

Normal hayatlarının çilesinden Tanrıyı reddeden gençlerin, genç halleriyle ölümleri ardından ruhlarının ölümden sonraki hayatlarına gidişini konu alır. Bu öteki dünyada ise kalıcı olabilmek için melekler ile savaşırlar.

Baki (3 Sezon, 39 Bölüm)

Baki Hanma, dünyanın en güçlü adamı olmak için çalışan biridir. Bu yolculuğunda geçmesi gereken kişi ise babasıdır. Dünyanın en güçlü insanı olmak için babası ile yarışan karakterimiz efsane dövüşmeleri ile büyülüyor.

Violet Evergarden (1 Sezon, 13 Bölüm)

Savaş yılları geçerken Violet isimli yetim bir kız, küçüklüğünden beri asker olarak yetiştirilmiştir. Onu yetiştiren kişi bir albaydır ve ölmeden önceki son sözleri tam bir sırdır. Violet, yeni bir hayata atılsa bile bu gizemli sözün anlamını çözmekten vazgeçmeyecektir.

Hellsing (1 Sezon, 12 Bölüm)

Günümüz İngiltere’sinde kraliçe için çalışan vampir ordusu vardır. Bu ordu bir yandan insanlarla uğraşırken bir yandan da sözde vampirler ortaya çıkmıştır. Bir çip ile vampire dönüşen ordu ve gerçek vampirler ordusu arasındaki savaş çok çekişmelidir!

15 tane animeye daha göz attık, Netflix Türkiye’de gerçekten güzel animeler bulunmakta ve umuyoruz ki gelmeye devam eder. Serinin devamında görüşmek üzere!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post

Oğlak burcu anime karakterleri

Next Post
Dr. Stone

Dr. Stone 2. sezon tarihi belli oldu

Related Posts