Netflix Türkiye’deki popüler animeler

Merhabalar, bugün sizlere Netflix Türkiye’de bulunan animelerden bahsetmek istiyorum.

Bilindiği üzere Netflix Türkiye diğer ülkelere kıyasla daha az içeriğe sahip. Özellikle animelere gelirsek… iyice az durumdalar. Yine de elimizde olan animeleri değerlendirelim!

Netflix’te şu anlık bulunan bölümleriyle beraber sıralayalım:

 

 • Death Note ( 1 Sezon, 37 Bölüm)

Başarılı bir lise öğrencisi Light Yagami’nin bir “Ölüm Defteri” bulması sonucu kendini Tanrı ilan etmesini konu edinen bir animedir. Bu defter, içine adı yazılan kişinin ölümüne neden olur ve Light Yagami’nin tek amacı kötüleri öldürmek olsa da, bu o kadar kolay değildir.

 

 • Saiki K. (3 Sezon, 50 .bölüm)

Pembe saçları haricinde normal bir Japon öğrenci gibi gözüken Saiki, aslında oldukça gelişmiş telepati güçlerine sahip! Güçleri sadece bununla da kalmıyor: hızını arttırabiliyor, ışınlanabiliyor ve yanılsamalar yaratabiliyor. Hal böyleyken bela da başından eksik olmuyor.

Karakterimizin kişiliğinden tutun animedeki her şeyin güzel bir ağ oluşturması da cabası. Mizahla yoğrulmuş bir aksiyon isterseniz, buyurun!

 

 • Vampire Knight (2 Sezon, 26 Bölüm)

Sabahları normal öğrencilere, geceleri vampirlere hizmet eden bir okulda görevli olan Yuuki, aslında seneler önce tam da bu kabileden biri tarafından vampir saldırısından kurtarılmıştır. Saldırıdan kurtarıldıktan sonra hafızası gitmiştir ve onun evi olan bu okulda gözetmen olarak kalmıştır. Gece gelen vampirler dolayısıyla gündüz gelen öğrencileri korumak zorundadır. Sadece bu kadar mı? ASLA! 🙂

 

 • The Seven Deadly Sins (4 Sezon, 76 Bölüm)

7 Ölümcül Günah’a karşılık 7 Şövalye mi… Bir de efsane bir kurtuluş desek? Krallığın kurtulması için prenses tarafından tutulan bu 7 şövalye ile harika bir maceraya adım atıyoruz. Mutlaka izlenmeli!

 

 • Erased (1 Sezon, 12 Bölüm)

Seneler önce öldürülen sınıf arkadaşını kurtarmayı düşünmekle başlayan Satoru, geçmişe yolculuk yapabileceğini fark edince ölen insanları kurtarmaya çalışır.

 

 • Charlotte (1 Sezon, 13 .bölüm)

Yuu Otosaka, kendini süper güçlere sahip sanan bir genç olsa bile gerçek hiç de böyle değildir. Belli yaşa gelmiş bazı gençlerde geçici olarak çıkan bu özellikler çok çeşitlilikte ve çok işe yarar şekilde kullanılabiliyor iken üstesinden gelmeleri gereken bir ton zorluk onları bekliyordur.

 

 • Fullmetal Alchemist (1 Sezon, 51 Bölüm)

Kimyanın doğuşuna neden olan simya, bilindiği üzere 2 temele dayanıyordu: Ölümsüzlük veya para. Adında da geçtiği üzere bu animemiz de Elric kardeşlerin simya ile uğraşmalarını konu alıyor. Ölen annelerini geri getirmeye çalışan kardeşler başarılı olabilecekler midir?

 

 • Fullmetal Alchemist Brotherhood  (4 Sezon, 64 Bölüm)

Fullmetal Alchemist’in devamı sanılan fakat aslında oldukça farkları olan bu seride, temelde yine simyacı kardeşlerin annelerini geri getirme istekleri vardır. Ama bu sefer ruh dönüşümleri ile işler daha da kızışır.

 

 • Toradora (1 Sezon, 25 Bölüm)

Okul nüfusu tarafından korkulan, birbirinden katı, yüzünün gülümsediği dahi görünmeyen iki kişinin yolu nasıl kesişir? Hatta kesişmekle de kalmayıp nasıl bu yollar bağlanır? Azıcık klişe, okul aşkı, gençlik istiyorsanız tam sizlik, sevimli mi sevimli bir anime.

 

 

 • The Asterisk War (1 Sezon, 24 Bölüm)

Genestella isimli insanüstü bir ırkın ortaya çıkışı ile beraber onların yetenekleri için özel okullar da ortaya çıkmıştır. Karakterimiz Ayato da bu ırktan gelen ve özel bir okula atanan bir öğrenci olarak ilk günden başını derde sokar.

 

 • Food Wars (2 Sezon, 37 Bölüm)

Bir yandan ülkenin en iyi aşçılık okuluna giderken bir yandan da en büyük amacı babasından daha başarılı bir aşçı olmak olan Yukihira Soma acaba bunları başarabilecek midir? Animenin çok eğlenceli oluşu da cabası!

 

 

 • Akame Ga Kill (1 Sezon, 24 Bölüm)

İntikam, adalet arayışı ve harikalar yaratam bir grup genç… Kraliyet yönetimindeki bir devlette bir sürü haksızlığın olduğun gören bir grup genç buna karşı koymak için birleşir. Koca devlete karşı olmada eksileri olduğu kadar artıları da vardır: zekaları ve özel imparatorluk silahları!

 

 • K (1 Sezon, 13 Bölüm)

7 farklı renkten oluşmuş krallıklarda Mavi Krallık ve Kırmızı Krallık ön plana çıkar ve savaşırlar. Bu öyle bir savaştır ki bazen güç kaynakları onları birbirine muhtaç eder.

 

 

 • One-Punch Man (1 Sezon, 12 Bölüm)

Tek yumrukta kimleri dövebilirsiniz? Saitama karşısına gelenin kim olduğu fark etmeksizin tek yumrukta devirebiliyor. Sadece antrenmanla kendini geliştirerek hem de!

 

 • Your Lie In April (1 Sezon, 22 Bölüm)

Annesinin ölümünden itibaren müziğe küsmüş olan genç ve ünlü piyanist Kousei Arima’nın hayatına giren enerji dolu keman sanatçısı Kaori sayesinde değişimini anlatmaktadır. Bol bol hüzün içerebilir!

 

Şimdilik bu kadar, Netflix’teki popüler animeler serisinin devamında görüşmek üzere!

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
high-rise invasion

High-Rise Invasion ne zaman çıkacak?

Next Post
Dedektif

24. Detective Conan filmi ne zaman?

Related Posts