Solo Leveling 2. Sezon: Sung Jin-Woo En Güçlü Avcı Olma Yolunda Mı?

“Solo Leveling” bir Güney Kore aksiyon, fantezi sanal romanının Jang Sung Rak tarafından çizilen webtoon uyarlamasıdır. Orijinal sanal roman Chu-Gong tarafından yazılmıştır. KakaoPage seriyi yayımlamaya 2018’de başladı ve ilk sezonun son bölümü 2019 Mart ayında yayımlandı. Dünyanın dört bir yanındaki takipçilerinin kalbini hemen kazanmayı başardı ve Piccoma’nın “2019’un En İyileri”nde en iyi webtoon olarak aday gösterildi. Webtoon ve sanal romanı İngilizce olarak yayımlanmaya da tamamen hazır.

Hikayeye küçük bir bakış atalım:
Hikâye fantastik bir kuram üzerine kuruludur: İki paralel evren vardır, bunlardan birisi bizim yaşadığımız evren diğeri ise canavar ve korkunç yaratıkların bulunduğu bir evren. Bir anda bu iki evren arasında bir geçit açılıyor, bu da “avcılar” denilen ve canavarları avlayıp bizim dünyamızdan uzak tutma yeteneğini elde etmiş bir grup insanın oluşumuna neden oluyordur. Hikaye avcıların en güçsüzü olarak kabul edilen Sung Jin-Woo’nun etrafında dönüyor. Bir kazadan dolayı birçok avcı tehlikeli bir zindanda can verir ve aralarında Sun Jin-Woo’nun da bulunduğu bir azınlık hayatta kalır. Zindandaki bütün testleri geçebilecek tek kişidir.

Hikayenin devamında güçleri emdiğini ve bunun sonucunda bir “oyuncu”ya dönüştüğünü görüyoruz. En güçlü avcı olabilecek mi? Eğer olabilecekse nasıl? Bizim dünyamızı kurtarabilecek mi? Geçite yaklaşabilecek mi? Bu soruların cevaplanmasını bekleyemeyiz, değil mi!

Hikayenin ana karakteri olan Sung Jin-Woo, ikinci sezona iyi bir giriş yapabilmek için hazır durumdaymış, daha heyecanlı olamazdık! Bunun dışında, Jo Byng Gu ve Go Joon He gibi diğer karakterler de geri dönecek.

İkinci Sezon Ne Zaman Gelecek?

Büyük okuyucu kitlesinden dolayı yapımcıların bize daha fazla şeyle geri döneceğinden eminiz. Hiçbir resmî açıklama olmamasına rağmen takipçiler yapımcıları istekleriyle ikna etmeye çalışıyor. Eğer ikinci bir sezon çıkacaksa 2021’in ortalarında olacağı tahmin ediliyor.

Eğer hâlâ birinci sezonu okumadıysanız arkanıza yaslanın ve keyfini çıkarın!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Dr. Stone

Dr. Stone 2. sezon tarihi belli oldu

Next Post

Naruto Kuyruklu Canavarlar/Bijuu’lar Nelerdir?

Related Posts