Suikast Sınıfı inceleme

Merhabalar!

Sizin her duygunuzda yüzünüzün rengi değişiyor mu? Sadece kızarabiliyorsunuzdur.. ama şimdi sizi tanıştıracağım karakter her duygusunda renk değiştiren biri. Üstelik bir ahtapot!

Yani bugün Suikast Sınıfı isimli animeden, Koro-Sensei’den bahsedeceğiz.

Öğrencilerinin ona koyduğu isimle Koro-Sensei, bir ahtapot-adam olarak önce ayın %70’ini yok ederek kendini belli eder. Daha sonra tüm Dünya için bir tehdit oluşturur. Fakat tatlı mı tatlı bir insandır. Bir sene içerisinde ya öldürülecek ya da bu doğaüstü güçleri yüzünden patlayıp tüm Dünya’yı yok edecek olan ahtapotumuz kendi insaüstü güçlerinin farkındadır.
Ama öldürülmesi öyle kolay değildir. Çünkü 20 Mach hızındaki bu yaratık saniyede yaklaşık 7 kilometre hareket edebiliyorken onu öldürmek imkansız denilebilir. Üstelik ahtapot vücuduna da her kurşun zarar veremez.

Böyle birinin gizli bir şekilde öldürülme görevi de devlet tarafından Kunugigaoka Lisesi’ne verilir. Şaka değil, gerçekten de 3-E sınıfı öğrencileri birer suikastçı olurlar.
Bu gençler okullarının en düşük notlar alan öğrencileri olarak alt sınıf olarak bilinen E sınıfına düşmüş ve okulun geri kalanı tarafından dışlanmakta olan kişilerdir. Kendilerinden bile ümidi kesip bir işe yaramadıklarını düşündükleri sırada ölümsüz ahtapotumuz onların öğretmeni olarak çıkagelir. Koro-Sensei ismi ile, yani Ölümsüz Öğretmen ismi ile çağırdıkları bu öğretmenlerini bir sene içinde öldürmek zorundadırlar.

Ama tüm bu bir sene içinde Koro-Sensei kalplerinde kocaman bir yer edinir. Hepsine ayrı ayrı ders anlatışından, her şeylerine yardım edişinden, kişiliğinin de güzel ve iyiliğinden dolayı tüm sınıf onu çok sever.

Elbette hâlâ öldürülmesi gerektiğinin farkında olan bu sınıf, Koro-Sensei’nin tek düşmanı değildir. Bu bağlamda da seri boyunca farklı suikastçıların gelişine tanık oluyoruz.
Ayrıca Koro-Sensei dışında E sınıfı öğrencilerinin iki öğretmeni daha vardır ki animeye çok büyük renk katarlar: Karasuma ve İrina. Sert tavırları ve asla gülmeyen yüzü ile Karasuma en başarılı suikastçıların başında gelenlerden biri olarak çocuklara dövüş eğitimi verir. İrina ise hem İngilizce öğretmenliği hem de çocuklara daha farklı konularda teknik bilgi veren çok çekici bir kadın suikastçıdır.

Tüm bu karakterlerin yeterince sağlam olması yetmiyormuşçasına tabii ki öğrenciler de birbirinden farklı!
Aşırı havalı Karma mı desek, sürprizlerle dolu İtona mı desek, sanal kız Ritsu mu… Efsanemiz Nagisa’yı unutmamak gerek!

Favorilerimden olan bu seriyi hem okuması hem izlemesi çok zevkli. Hem güldürüyor hem hüzünlendiriyor, bence çok iyi bir hikaye. En iyisi siz bu seriye bir şans verin derim.

Şimdilik bu kadar, bir sonraki incelemelerde görüşmek üzere!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post

Rising of the Shield Hero Sezon 2 ve 3 onaylandı

Next Post

Oğlak burcu anime karakterleri

Related Posts