Tsuru-Ne’nin filmi çıkıyor

Tsuru-Ne Kotoko Ayano‘nun aynı isimli okçuluk sporunu ele alan light novel’inin uyarlama bir animesidir.

İlk sezonun prömiyeri 22 Ekim 2018‘de yayımlanıp 21 Ocak 2019‘a kadar 13 bölüm yayımlanmıştı. Bayağı ilgi gördü ve bu sayede ikinci sezonu erken bekleniyor.

Üzücü bir gerçek olarak: animelerin yeni sezonlarının gelmesi (genelleme olarak) uzun sürüyor. Bu animede güzel bir şey olarak özel bölüm gelmişti! Tabii ki bizi sevindiren bu bölüm 3 Mart 2019‘da yayınlanmıştı. Şimdi de filmi çıkacak ve tarihi kesin olmasa da elimizde bir fragman, altın harfleri ile duruyor.

Tsuru-Ne Konusu

Ana karakterimiz Minato Narumiya ortaokulda okçuluk konusunda uzman olan bir öğrencidir. Okulunda yaşanan bir olay Minato’nun spora olan ilgisini ve tutkusunu yitirmesine neden oldu ve o spordan sonsuza dek vazgeçmeyi düşündürdü.

Sonrasında ise Minota, Kazemai Lisesi’ne gitmeye başlayınca tekrar okçulukla karşılaşır. Burada çocukluk arkadaşları Seiya Takehaya ve Ryouhei Yamanouchi vardır. Minato’nun bir okçu olarak yeteneklerinin farkında olan arkadaşları onu Kazemai Lisesi Okçuluk Kulübüne kaydolmaya ikna etmeye çalışır ancak Minato, önceki deneyimlerindeki sarsıntıyı hatırlayarak bunu reddedetse bile daha sonra ormandaki okçuluk sahasında gizemli bir adamla karşılaşmasıyla tekrar okçuluğa başlamak için işe koyulur. Çocukluk arkadaşlarının desteğiyle okulunun okçuluk kulübüne katılır ve yeni takım arkadaşları Nanao Kisaragi ve Kaito Onogi ile turnuva kazanmayı hedeflerler. Devamında ise okçuluk tutkusuna geri dönen kahramanımızın başına gelenler anlatılıyor.

Filmin fragmanına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post

Kaguya-Sama: Love is War Sezon 3 onaylandı

Next Post

Rising of the Shield Hero Sezon 2 ve 3 onaylandı

Related Posts